Повір'я і прикмети для вагітних.

Прикмета для вагітних про їжу потайки. 

Вагітній не можна їсти потайки: дитина народиться полохлива. Потреба їсти потайки може виникнути або за відсутності достатньої кількості їжі (що в наш час, на щастя, неактуально), або при вживанні в їжу "заборонених плодів", наприклад шоколадок або апельсинів, які є алергенами. А це, безумовно, не піде на користь малюку. Крім цього, при вживанні їжі поспіхом харчові маси піддаються недостатній механічній обробці, гірше засвоюються поживні речовини. А ось вже  лякливість дитини з цим ніяк не пов'язана:)

Повір'я і прикмети для вагітних- заборона на інформування оточуючих про вагітність

До тих пір, поки живіт не стане помітний, не можна нікому розповідати про вагітність, за винятком батька дитини. Це дуже давнє повір'я існує у багатьох народів. Колись існувала ціла "система" обрядів, що допомагали жінці приховати вагітність від злих духів, які так і норовили нашкодити ще не народженому малюкові: жінку переодягали в одяг чоловіка, вона працювала нарівні зі всіма до самих пологів і, звичайно, приховувала вагітність від оточуючих , серед яких могла опинитися людина з "лихим оком". Проте сучасні психологи рекомендують в деяких випадках (при загрозі переривання вагітності) дотримуватися цієї ради. Звичайно, справа тут не в "нечистій силі" - просто мимовільне переривання вагітності найбільш ймовірно в першому триместрі, і якщо таке нещастя трапиться, розпитування оточуючих, посвячених у проблеми сім'ї, можуть травмувати жінку.
 
Прикмета для вагітних - iм'я майбутньої дитини потрібно тримати в таємниці. 

Ім'я майбутній дитині можна придумати, але його слід тримати в строгій таємниці до самих пологів. Цей забобон має ходіння і в наші дні. А походить вiн з давнини, коли вважалося, що злі духи, підслухавши ім'я, можуть заподіяти зло ще не народженій дитині.

Прикмета для вагітних про кішку. 

Вагітна жінка не повинна грати з кішкою, навіть брати її в руки, інакше у дитини буде багато ворогів. Відкритий тільки в XX столітті збудник токсоплазмозу, захворювання дуже небезпечного для майбутніх мам, дійсно переноситься кішками. Жінка може захворіти і не підозрювати про це, проте через плаценту збудник проникає в кровообіг дитини. Вроджений токсоплазмоз - важке захворювання, що вражає нервову систему малюка. Якщо у вас вдома живе кішка і ви не в силах розлучитися з нею на час очікування малюка, відвідайте ветеринарну клініку, хай кішечці зроблять аналізи на наявність збудника токсоплазмозу. Крім того, повідомте в жіночій консультації про свої побоювання, можливо, аналізи доведеться здати і вам. Важлива дрібниця: якщо очищення котячого туалету нікому доручити, проводьте цей захід тільки в гумових рукавичках.

Прикмета для вагітних про червоні ягоди. 

Якщо вагітна їсть червоні ягоди, то дитинча народиться рум'яним. В основі цього марновірства лежить раціональне зерно. У малюків часто буває алергія (діатез) на червоні ягоди і фрукти, тобто діатез, а саме - червоні щічки. Ось Вам і рум'янець.

Прикмета для вагітних про ганок, поріг. 

Вагітній не можна сидіти на ганку, на порозі. Звичайно, тут є раціональне зерно - мало того, що з ганку або з високого порогу можна запросто впасти, та ще й спину може продути, адже двері-то за вашою спиною можуть бути відкритi.
 
Повір'я і прикмети для вагітних - обличча. 

Вагітній не можна доторкатися до обличча, інакше у дитини будуть родимимі плями. Посудіть самі, чи можливо, щоб хоча б одна жінка протягом дев'яти місяців не торкалася до лиця? А якщо так, то всі діти повинні народжуватися покритими родимими плямами?

Повір'я і прикмети для вагітних - обличча. Нога на ногу. 

Вагітним не можна сидіти нога на ногу: дитина народиться з кривими ніжками або клишоногий. Дійсно під час вагітності небажано сидіти з схрещеними ногами. Але до можливої кривизні ніжок і клишоногості дитини це не має ніякого відношення. Просто при такому положенні тіла порушується кровообіг в ногах майбутньої мами, що може привести до варикозного розширення вен.

Повір'я і прикмети для вагітних. Відмова вагітної в їжі. 

Оточуючі не повинні відмовляти вагітній жінці, коли вона просить щось їстівне, інакше її чекають важкі пологи. В основі цього марновірства лежить той факт, що вагітній, як правило, хочеться того, чого вимагає її організм, і зокрема - зростаючий малюк. Тому вона повинна одержувати будь-яку їжу, у якій вона відчуває потребу - це потрібно для здоров'я малюка. Головне - знати міру. Дійсно, під час вагітності краще йти на поводу у всіх своїх бажань. Але на характер перебігу пологів це ніяк не впливає. Просто організм вагітної найкраще знає, що йому необхідно в даний момент. А ось навіть якщо дуже хочеться саме те, що категорично заборонено лікарем, то краще не ризикувати і пересилити себе. Хоча гінекологи вже давно прийшли до висновку, що деякі "заборонені" продукти, в малих кількостях за бажання можна вживати (наприклад, пиво).

Прикмети для вагітних - підняття рук. 

Вагітній не можна піднімати руки вище за голову, не можна вішати завіси і розвішувати самій попрану білизну: дитина може заплутатися в пуповині. Обвиття пуповиною - це ускладнення, яке виникає через велику довжину пуповини і підвищеної рухової активності плода. Довжина пуповини визначається генетично, тобто на цей чинник жінка не може вплинути. Довгий час гінекологи дійсно вважали, що якщо вагітна жінка часто піднімає руки вище за голову, то це викликає обвивання або накід пуповини під час пологів. Але в даний час доведено, що тут немає ніякого взаємозв'язку. З іншого боку, акушери-гінекологи вважають, що приблизно з 20-го тижня вагітності цього робити дійсно не варто: таке положення тіла може спровокувати вилив навколоплідних вод і, як наслідок - передчасні пологи. На щастя, це відбувається далеко не зі всіма жінками, проте не варто ризикувати - хай білизну розвісить чоловік.
 
Прикмети для вагітних. Стать дитини. 

Не можна до пологів дізнаватися стать майбутньої дитини. Дійсно, церква не схвалює всілякі передбачення, в тому числі і визначення статі дитини під час вагітності. Раніше ще вважалося, що недосконалість техніки, під час проведення цієї процедури, може несприятливо позначитися на здоров'ї малюка. Але зараз процедура  вважається обов'язковою для всіх майбутніх мам. Звичайно, якщо маля завжди повертається "не тим боком", то не варто захоплюватися і дуже часто, без рекомендації лікаря проводити цю процедуру.

Прикмети для вагітних. Хлопчик

 Хлопчик: живіт «огірком», більш спокійний, мало крутиться. НІ! форма живота залежить тільки від сполучних тканин, мускулатури і положення матки, і ні від чого більше.

Прикмети для вагітних. Дівчинка

Дівчинка: на обличчі мами з'являються плями і припухлості (дочка красу забирає:)), часто штовхається, неспокійна. НІ! втрата краси деяких жінок під час вагітності - це також фізіологія. Крім того, у вагітних жінок, які чекають синів, виробляється більше чоловічих гормонів. Значить, вони, за ідеєю, більше повинні змінюватися на обличчя.

Повір'я і прикмети для вагітних про придане малюка. 

До пологів не можна купувати і приносити в дім дитячі речі. Ця давня заборона теж має містичне походження: вважали, що, якщо одяг вже приготовлений, то вiн вже "зайнятbq" і належить не майбутньому малюкові, а якимось потойбічним силам, і дитині  вже не дістанеться. І є ще одне, більш просте пояснення: здавна на Русі були багатодітні сім'ї, тому дитяче придане переходило від старших до молодших, і необхідність у придбанні речей для малюка була відсутня. За старих часів придане для першого малюка готувалося задовго до його появи на світ. Батько майстрував люльку, мати шила одяг. У ті часи не існувало магазинів для новонароджених, і неможливо було собі уявити, щоб всі необхідні покупки робилися протягом декількох днів після пологів. У наш час навпаки бажано заздалегідь купити все необхідне. Інакше відразу після повернення з пологового будинку вам доведеться терміново бігти по магазинах. Або довіритися новоявленому татові, який навіть не в змозі відрізнити пінетки від шкарпеток. Тільки не купуйте заздалегідь речі у великих кількостях і на виріст.
 
Прикмети для вагітних про придане

Вважається, що майбутня мати не повинна готувати придане сама - це справа її рідних і близьких. Все залежить від того, що розуміти під "підготовкою приданого". Звичайно, якщо в це поняття вкладати цілком самостійнt придбання та пошиття вагітною жінкою всього необхідного для новонародженого, включаючи транспортування всіх покупок, то така підготовка приданого абсолютно протипоказана вагітній жінці. Але якщо намічаються  походи по магазинах, перегляди каталогів з дитячими речами і предметами догляду, то така підготовка приданого будь-якій жінці напевно принесе задоволення. Та й сподіватися на те, що придбання, зроблені родичами, завжди відповідатимуть усім вимогам майбутньої мами, не варто.

Повір'я і прикмети для вагітних про весілля. 

Вагітним не можна одружуватися в травні: дитина буде все життя маятися. У різних народів певні періоди часу вважаються непридатними для весіль і сьогодні. Сучасні нареченої дуже часто уникають виходити заміж у травні. А Плутарх ще дві тисячі років тому задався питанням: чого це римські чоловіки не одружуються в травні? І сам собі відповів: "Від того, що в травні приносять жертви мертвим і носять жалобу". Потрібно сказати, що повір'я це виходить ще з Давнього Риму, де з 9 по 13 травня проходили Лемурії - дні, присвячені духам померлих. У цей період закривалися храми і не здійснювалися шлюби, та й протягом усього місяця святкування були небажаними. У слов'янських народів місяць травень, навпаки, віщував веселощі і радість. Думається, повір'я, за яким небажано вступати в шлюб в травні, швидше за все пов'язане з співзвуччям слів травень - мука - маятися. Або ж із тим, що в травні починаються посівні роботи. Православна церква з даного питання має таку думку: "У травні місяці уникають шлюбів, так як тi що повінчалися в цьому місяці нібито будуть все життя  маятися, тобто погано жити. Безглузде і смішне вірування, яке виникло внаслідок простого, абсолютно випадкового збігу слів ". Так що якщо у Вас є бажання створити сім'ю саме в травні, не варто відкладати.

Згідно з православним церковним календарем, вінчання не здійснюється по вівторках і четвергах (напередодні середи і п'ятниці), бо майбутня ніч - пісна. Не вінчаються і в суботу, бо ніч на неділю присвячена Богу.

Прикмети для вагітних про скандали. 

При вагітної не можна лаятися: у дитини може з'явитися родима пляма. Вроджені пігментні плями (невуси) - це результат неправильного розвитку пігментних клітин (меланоцитів). Такі плями нагадують веснянки і зазвичай ніяк не змінюються протягом життя. Причини появи невусів вченими до кінця не встановлені, але це безумовно не сварки під час вагітності. Однак очевидно, що негативні емоції, які отримує жінка, лаючись з ким-то, не йдуть на користь їй, а значить - і малюкові. Хоча, якщо в результаті суперечки  майбутньої мами вдасться відстояти свою точку зору, то, можливо, у неї будуть і позитивні емоції, корисні завжди, а тим більше під час вагітності. А ось практичні німці розвинули тему: вагітної не можна лаятися і сваритися, а то малюк виросте злюкою. Під першою частиною цього висловлювання підпишеться будь-який акушер-гінеколог: вам краще бути подалі від епіцентрів сімейних конфліктів і гучних місць. Переляк, роздратування, образа і, як наслідок - підвищення артеріального тиску, порушення плацентарного кровоплину, а це може позначитися на здоров'ї вашої крихти.

Прикмета для вагітних про сон на спині. 

Вагітній не можна спати на спині: малюк може задихнутися. При такому положенні можливо виникнення синдрому здавлення нижньої порожнистої вени, яке може виникнути у вагітних жінок, особливо в тому випадку, коли жінка лежить на спині. Матка давить на нижню порожнисту вену, яка при положенні «лежачи на спині» знаходиться якраз під маткою. З цієї вені венозна кров піднімається від нижніх кінцівок і нижньої частини тіла до серця, у зв'язку з чим зменшується венозне повернення крові до серця, відбувається зниження артеріального тиску (при його різкому зниженні настає непритомність). Синдром здавлення нижньої порожнистої вени може проявлятися занепокоєнням, почуттям нестачі повітря, почастішанням дихання, запамороченням, потемнінням в очах, зблідненням, потовиділенням, тахікардією (почастішанням пульсу). Найчастіше синдром виникає при  вагітності крупним плодом, при гіпотонії (зниженому артеріальному тиску), при багатоплідді, а також у вагітних маленького зросту. Особливого лікування звичайно не потрібно. При виникненні синдрому здавлення нижньої порожнистої вени досить негайно повернутися на бік. Необхідно знати, що при вираженому тривалому здавленні нижньої порожнистої вени знижується матковий і нирковий кровообіг, малюк гірше забезпечується кров'ю і живильними речовинами. Можливі такі ускладнення, як передчасне відшарування плаценти, тромбофлебіти і варикозне розширення вен нижніх кінцівок, гостра і хронічна гіпоксія плоду.

Прикмета про заколисування. 

Якщо  дитину що плаче заколисувати не на руках, а в колисці або ліжечку і особливо ногою, то його буде кидати з однієї біди в іншу. Заколисування - це найкраще заспокійливе для дитини, яке до того ж допомагає розвитку вестибулярного апарату.

Прикмета про прикраси. 

Вагітним не можна носити прикраси із золота і срібла. Золото - творчий метал, святковий і щедрий. Не самий активний, але дуже потужний і сильний. Скупим і неробам золото заважає. Лікувальні властивості золота великі. Перш за все відома його благотворна дія на серцево-судинну систему. Однак, на думку вчених, постійно носити кільця небезпечно для здоров'я, тому що на руках знаходиться безліч чутливих точок, пов'язаних з тими чи іншими органами. І якщо, наприклад, не давати безіменному пальцю систематично відпочивати від тісних "обійм" обручки, це може призвести до мастопатії, захворювань статевих органів або ендокринних залоз. Постійне носіння обручки на середньому пальці здатне викликати атеросклероз і радикуліт, а на мізинці - різні запалення дванадцятипалої кишки. Якщо золота обручка без дорогоцінного каменя втратила свій блиск, це вірна ознака того, що метал втратив цілющі якості. Необхідно змастити кільце губною помадою і відполірувати паперовою серветкою - початковий блиск і лікувальні властивості золота відновляться. Срібло називають місячним, жіночим металом. Вироби з срібла, в тому числі обручки, як би шепочуть своїй господині: "Носи мене, люби мене, весь світ перед тобою, будь сама собою!" Срібні кільця особливо корисні жінкам. На срібному кільці з часом може з'явитися наліт - оксид, але варто потерти кільце ганчірочкою, змоченою злегка підігрітим 6%-вим оцтом, - і метал знову засяє. У наші дні багато наречених і женихи вважають за краще обручки з дорогоцінними каменями: діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами. Крім того, що вони красиві і цінні, кожен камінь має ти чи іншi магічнi і цілющi властивостi.

Повір'я і прикмети для вагітних. Потворності. 

Вагітній не можна дивитися на виродків і взагалі на все потворне: це може відбитися на розвитку плода. Не можна також дивитися на пожежі (і навіть просто на вогонь), бути присутнім на похоронах і взагалі дивитися на небіжчиків. Навпаки, якщо вона буде часто дивитися на щось гарне, дитина народиться красива, здорова і гармонійна. Щодо зовнішності малюка зі стовідсотковою впевненістю можна сказати, що всі особливості зовнішності, як-то: форма носа, розріз очей, розмір губ і колір волосся і маса інших ознак - закладаються на самому початку дев'ятимісячного шляху й визначаються тими генами, які одержить маля від мами і тата. Однак не завжди за досконалою зовнішністю і фігурою криються позитивні риси характеру і чарівність. Закласти привабливі риси характеру, напевно, можливо починаючи з самих перших хвилин внутрішньоутробного існування немовляти. Цьому буде сприяти гарний настрій мами, її душевна гармонія, які вона може отримати, насолоджуючись прекрасним. Але якщо майбутня мама, перейнявшись ідеями перинатального виховання, починає слухати класичну музику, в той час як зазвичай слухала естрадну, і ці прослуховування не доставляють їй особливого задоволення, то не варто займатися цим заради слова "треба". З іншого боку, якщо майбутній мамі за родом своєї діяльності (наприклад, працюючи лікарем у реанімаційному відділенні опікового центру) доводиться щодня спостерігати не дуже естетичні видовища, але якщо ця робота приносить їй задоволення, то не варто кидати її з-за  забобони. Все, що вагітній неприємно, приводить її в стан внутрішнього дискомфорту, а це шкідливо для малюка. А якщо все ж таки подивилися на щось не дуже приємне - є відмінний (народний) рецепт для того, щоб нейтралізувати негативні впливи: треба подивитися на небо або на власні нігті і три рази сказати "чур мене"

Повір'я і прикмети для вагітних про фотографування. 

Вагітну не можна малювати або фотографувати, інакше розвиток дитини зупиниться, як зображення на портреті. Це марновірство, в якому немає ні крупиці істини. Навпаки, вагітну жінку можна і навіть потрібно фотографувати і малювати, адже в цей період життя вона така красива! Слід пам'ятати, що шансів сфотографуватися в невагітному стані набагато більше, а вагітність триває всього 9 місяців. Ще одним аргументом проти цієї заборони можуть бути долі багатьох зірок шоу-бізнесу і фотомоделей, які регулярно позували перед фотокамерою під час вагітності і народили здорових малюків.

Прикмети про шиття. 

Вагітній не можна шити, тому що тоді дитині буде "зашитий" шлях у цей світ. Жодних розумних підстав у нього немає: рукоділля не принесе  нічого, крім користі. Але треба зазначити, що рукоділлям слід займатися в зручній позі. Адже статичне навантаження й тривале перебування в одній позі може призвести до зменшення надходження крові та поживних речовин до плоду. Тому потрібно звернути увагу, як малюк сприймає мамине захоплення. Якщо він починає активніше ворушитися або, навпаки, затихає, то слід зробити перерву, під час якого можна полежати або прогулятися.